O nás

Dobrý deň, volám sa Peter Peller.

Výchovou a výcvikom psov sa zaoberám už niekoľko rokov, je to moje hobby a zároveň aj práca. Po dlhoročných dobrých aj zlých skúsenostiach som sa rozhodol založiť vlastnú výcvikovú školu, trochu odlišnú od ostatných.

V našej škole sa zameriavame okrem výcviku aj na výchovu psov a zaškolenie majiteľov psov do metodiky výchovy a výcviku. Preto uprednostňujeme výchovu a výcvik psa spolu s majiteľom.

Naším cieľom je naučiť ľudí správne pristupovať ku svojim psom a používať zrozumiteľnú povelovú techniku, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšej komunikácii medzi človekom a psom a k ich harmonickému spolužitiu.

Pri výchove a výcviku psov používame rôzne metódy, od tradičných až po najmodernejšie a prispôsobujeme ich tak, aby boli vhodné a účinné vzhľadom na plemeno, povahu, vek a konkrétneho jedinca. Takisto aj motiváciu používame rôznu, v závislosti od psa, a považujeme ju za veľmi dôležitú. Nezavrhujeme žiadne metódy ani výcvikové pomôcky, ak sú používané správne, v správnej miere a sú prispôsobené spomínaným požiadavkám konkrétneho psa.

Naši tréneri

Tréner a figurant

Peter Peller

Výchove a výcviku psov sa venujem od roku 1995, kedy vstúpil do môjho života, mojim prvý pes Rocky (pudel stredný). Dostal som ho na narodeniny od mojich rodičov ked som mal 10 rokov. Bolo to krásne obdobie a vdaka tomuto psíkovi som sa naučil vela o psoch a živote s nimi.

Další psíkovia, resp. fenky Brita (labradorský retriever) a Asta (nemecký ovčiak), s ktorými som začal cvičiť v roku 2007 ma priviedli k roznym výcvikárom a výcvikovým školám, kde som naberal teoretické a praktické skúsenosti, najma v oblasti výcviku psov – 3 disciplíny – STOPA, POSLUŠNOSŤ a OBRANA. Samoštúdiom a hladaním informácíí na internete som sa zoznámil aj s kynológmi, ktorí sa zameriavajú okrem výcviku aj na výchovu psov, resp. prevýchovu psov. Vzhľadom na to, že fenka Asta nebola velmi dobre socializovaná, musel som sa venovať aj jej problémovému správaniu. Absolvoval som množstvo seminárov ohladom výchovy a výcviku, kde som pochopil aké je velmi doležité skombinovať výchovu a výcvik.

Po zložení skúšok z poslušnosti, vďaka mojim „kynologickým rodičom“, ktorým budem navždy vďačný a naberaní dalších teoretických a praktických skúseností v oblasti kynológie, som sa rozhodol v roku 2013 založiť Výcvikovú školu dogtrainer a odovzdávať nadobudnuté vedomosti ďalej. Hlavnou myšlienkou bolo a vždy bude, naučiť ľudí správne pristupovať ku svojim psom a používať zrozumiteľnú povelovú techniku, čo v konečnom dôsledku vedie k lepšej komunikácii medzi človekom a psom a k ich harmonickému spolužitiu. V tomto duchu som začal od roku 2015 postupne vytvárať tím dogtrainer a naša výcviková škola za začala rozrastať.

Spoločne s našimi trénerkami a trénermi a s mojim psom Gerom (nemecký ovčiak), ktorého som si priniesol v roku 2016, sme sa ďalej vzdelávali a posúvali vpred. Nadchol som sa vdaka nemu pre športovú kynológiu a začal som ho pripravovať na skúšku ovládatelnosti, zároveň som si začal čoraz viac uvedomovať aká skvelá je práca v tíme, s rovnako zanietenými a naladenými luďmi.

S našim tímom sa snažíme naučiť našich klientov všetko potrebné, aby ich psík rešpektoval a poslúchal, aby bol dobrým rodinným spoločníkom. Od roku 2018, kedy vznikol náš Kynologický Klub Canis Sport Bratislava, si môžu naši klienti dokonca potvrdiť, že ich psík je naozaj vychovaný a vycvičený, absolvovaním skúšky ovládatelnosti psa (BH/VT a BH – SK). V roku 2021 som začal vychovávať a cvičiť môjho psíka Lokiho, s ktorým je velká zábava a otvoril dalšiu kapitolu môjho kynologického života. Zúčastnili sme sa výstavy a pripravujem ho na skúšku doprovodného psa BH/VT a neskor na dalšie skúšky podla Medzinárodného skúšobného poriadku (IGP 1, IGP 2, IGP 3). Rekreačne sa venujeme aj agility.

Trénerka

Barbora Petrovičová

Od detstva som bola milovníčka psov a všetkého živého a snívala som o práci so psami. V roku 2004 som si zaobstarala svojho prvého vlastného psa (kríženec weimara) ktorý ma naučil veľkej trpezlivosti. Jeho druhé meno bolo demolátor. Pri ňom som sa začala aktívne venovať štúdiu, absolvovala som množstvo seminárov, začala som pracovať s trénermi a vzdelavala sa najmä na praktickej úrovni v oblasti výcviku aj výchovy. Do tímu Dogtrainer som sa pridala v roku 2017, v tom čase som si adoptovala sa Gastona (kríženec labradora) a vďaka nemu a jeho obrovskej chuti do práce som sa nadchla pre športovú kynológiu. Keďže Gas je už dôchodca, priniesla som si nemeckého ovčiaka Tashu, Ktorá je výborná partačka, veľmi mi pomáha aj pri tréningoch a socializacii, zároveň je obrovský pracant s ktorým je radosť trénovať. Momentálne sa pripravujeme na skúšky.
Venujem sa
– športovej kynologii
Stopa
Poslušnosť
Obrana
– hotel pre psov
– príprava na skušky, výstavy, problemovemu správaniu a základnej poslušnosti
Veľmi ma teší keď z problémového psíka pomôžem vycvičiť a vychovať skvelého parťáka, ktorý majiteľovi robí radosť.

Ku každému psíkovi a klientovi pristupujem individuálne, hľadám cesty a spôsoby ako naučiť, prípadne korigovať nevhodné správanie. K výcviku pristupujem citlivo ale dôsledne.

Trénerka

Beáta Burianová

Ako vnučka úspešneho veterinára a dcéra milovníkov zvierat som do kontaktu so „“psíčkarinou““ vstúpila v útlom veku. V domácnosti som mala tú česť chovať a vyrastať popri rôznych rasách a povahách psíkov, od výstavného rhodézskeho ridgebacka a bichona, cez krížencov čuvačov, dogy, boxera, až po pracovných ovčiakov. S výcvikom psov som začala pred 6 rokmi pod záštitou Výcvikovej školy Dogtrainer v Bratislave, kde pôsobím ako tréner základnej poslušnosti a socializácie psov, prostredníctvom vedenia individuálnych a skupinových tréningov, ako aj prednášok o hierarchii, hygiene a problémovom správaní. Zároveň sa venujem výcviku disciplín športovej kynológie (IGP): stope, poslušnostiam a obranám, podieľam sa na príprave iných psov na skúšky z výkonu podľa MSP a aktívne sa zapájam do organizácie skúšok, pretekov a iných psíčkarskych podujatí.

Pod vedením skúseného výcvikára a figuranta Petra Pellera som s mojím (teraz už 6-ročným psom) krížencom huskyho Helado-m zložila skúšku BH/VT a ďalej ho pripravujem na zloženie skúšky UPr1 na jeseň 2023. Následne som pod záštitou KK Re-Spect team Prešov pod vedením skúseného výcvikára a figuranta Matúša Balúna, s mojou teraz už 2-ročnou sučkou nemeckého ovčiaka Holly Arakon Land, zložila skúšku BH/VT, IGP1, úspešnú bonitáciu v r.2022 a momentálne ju pripravujem na jesenné skúšky IGP2. Individuálne si rozširujem obzory v oblasti kynológie na seminároch skúsených kynológov, naposledy na seminári IGP Martina Pejšu v KK Dona Dog Center, ako aj na prednáškach o etológii napr. u behavioristov Turid Rugaas, Františka Šustu, alebo Lenky Blachovej (vyše 10 absolvovaných prednášok) a súkromných tréningoch agility u Natálie Svobodovej.

Tréner

Martin Kňaze

Uz od utleho detstva som mal velmi pozitivny vztah k vsetkemu zivemu, specialne ku psom. Fascinovalo ma na nich schopnost ucit sa, vernost, mnozstvo ras a zabava, ktoru s nimi clovek vie zazit. Ku svojmu vlastnemu psikovi som sa dostal relativne neskoro a tak som dovtedy skusenosti naberal v utulkoch a u babky na dedine, kde bolo psov vzdy dost. Moja najoblubenejsia skupina psov su molossy a prevazne tieto rasy som aj vlastnil. Kedze som chapal, ze s velkym a silnym psom prichadza aj velka zodpovednost, snazil som sa vela studovat dostupnu literaturu a zodpovedne pristupovat k vychove a k vycviku. Psov som mal vzdy plne ovladatelnych a tak som bol zvyknuty, ze psy ma sprevadzali bez voditka a nahubku. Az som sa dostal k jednej velmi problemovej fene X Bandoga z utulku. Volala sa Tara. Dnes viem zhodnotit, ze aj napriek absolvovani mnozstva seminarov, skoleni a taborov s praktickym aj teoretickym obsahom – moja vysoka skola kynologie bola prave ona. Vdaka nej som sa okolo roku 2014 spoznal s Petom Pellerom, sadli sme si pohladom na kynologiu, odborne aj ludsky a tak to spolu taham az do dnes ???? Momentalne chovam fenu Kanarskej Dogy Elina – s ktorou som si zalozil aj chovnu stanicu tohto uzasneho plemena So svojimi psami mam spravene skusky BH-VT/SK ako zakladne minimum, avsak v praxy sa sustredim hlavne na osvetu, vzajomne porozumenie si medzi clovekom a psom a ich bezproblemove kazdodenne spoluzitie. Poslusnost/ovladatelnost je velmi dolezita, hlavne pre zviera, ktore sa ma pohybovat v ramci mesta/dediny s vsetkymi ich nastrahami. V priebehu mojej kynologickej kariery som vsak pochopil klucovu vec – iba drill nestaci. Ide o celkove nastavenie, respekt, pravidla a porozumenie. Pes vie byt do velkej miery obraz svojho pana a teda agresivny clovek len tazko bude mat mierumilovneho psa. A naopak neisty, bojazlivy zrejme nebude mat uplne vyrovnaneho psa. Kynologia je pre mna preto o to vzrusujucejsia a zabavnejsia, pretoze pre dobre vysledky je dolezita aj praca na samom sebe. Praca so psami ma preto mimoriadne naplna, pretoze je to automaticky aj praca s ludmi, ktora je sice narocna, no velmi pestra. Ako odmena mi je dobry pocit, ak sa mi podari najst si k sebe cestu medzi clovekom a psom, sprijemnit ich spoluzitie, pretoze ked je pes vychovany, poslusny a svojho majitela ochotne a rado nasleduje ci sprevadza – to je potom idealne spolunazivanie ????

Trénerka

Katarína Soboňová

Vzťah k zvieratám som mala odmalička. Chovala som skrečky, morčatá, mačky a potkany, keďže rodičia mi nič väčšie nikdy nedovolili. Asi pol roka po mojom osamostatnení som si konečne splnila sen a priniesla domov moju Giuliettu (amerického stafordširského teriéra). Od začiatku mi dala skutočne zabrať a každá moja chyba vo výchove sa okamžite prejavila na jej správaní. Dnes sa na to už pozerám ináč – prešli sme spolu dlhú cestu, na ktorej sme sa učili jedna od druhej. Začali sme spolu trénovať vo výcvikovej škole Dogtrainer, kde som sa neskôr stala aj trénerkou. Zložili sme úspešne skúšku základnej poslušnosti BH-VT a pripravujeme sa na IGP 1 poslušnosť. Rekreačne sa s Giueliettou venujeme viacerým aktivitám – obrane, dogfitnessu, cani-crossu, noseworku, turistike a plánujeme začať s rally obedience a bikejoringom. Najradšej zo života so psom mám však socializačnú časť – dokázať čítať reč tela psa, predvídať jeho správanie, sledovať komunikáciu medzi psami a vo svorke, vedieť zasiahnuť v prípade konfliktu a naučiť psa správne reagovať a rozhodovať sa. Vo výcvikovej škole Dogtrainer vediem skupinové aj individuálne tréningy poslušnosti a socializácie so zameraním na základnú poslušnosť v každodennom ruchu.

Trénerka agility

Natália Svobodová

Výcviku psov sa venujem už 16 rokov – od roku 2007 kedy mi rodičia kúpili moju prvú border kóliu Travisa a potom o rok neskôr druhú Ashley. S nimi som sa venovala zo začiatku základnej poslušnosti a od roku 2009 sme naplno prepadli čaru Agility. Od začiatku trénujem pod vedením skúsených trénerov a stále sa mám kam posúvať.

Ashley úplne ohluchla keď mala približne 4 roky, to nám však nebránilo v agility pokračovať aj naďalej, vďaka čomu mám veľa skúsenosti aj s takýmto hendikepom.

V roku 2016 som si doniesla 3.border kóliu Bellinu s ktorou aktuálne pretekáme v najvyššej A3 kategórii. Máme za sebou aj veľa úspechov na pretekoch. Medzi najväčšie patrí titul Majster Slovenska Border kolií Intermediate 2022 a 3x 1. miesto v súťaži družstiev na Majstrovstvách Slovenska v rokoch 2019, 2020 a 2022.

S mojim najmladším borderákom Baiom sa aktívne pripravujeme na pretekársku kariéru 🙂

Pri výcviku sa riadim heslom, že agility je v prvom rade zábava a vždy kladiem bezpečnosť psov a pozitívnu motiváciu na prvé miesto 🙂

Tréner a Figurant

Tomáš Lepiš

V Dogtrainer som od roku 2022 kde som nastupil ako figurant – výcvikar mám za sebou aj prácu v ozbrojených bezpečnostných zložkách ale práca so psami ma vždy naplňovala. Mojou úlohou ako figuranta je u psa rozvinúť záujem o korisť, povzbudiť odvahu psa a vybudovať odolnosť voči nátlaku. So psami som prakticky vyrastal a rukami mi prešli od nemeckých ovčiakov cez staffordov po bišonikov. Práca s každým plemenom má svoje špecifiká ale podstatné je nájsť spoločnú reč. Inak som priemerný extrovert pričom si myslím že som schopný nájsť spoločnú reč s každým nie len so psami, navyše si dovolím tvrdiť že mám zmysel pre humor čo mi snáď dosvedčia aj kolegovia :). Aktuálne mám vo svojej svorke útulkáča, kríženca amerického stafordšírskeho teriéra Sunnyho a staffordšírskeho bullteriera Bonnie s preukazom pôvodu, ktorý ako pravé bojové „vemená“ vás zožeru láskou. 🙂 Nieco malo o mne navyše, som nadšencom turistiky a na Slovensku je málo vrchov na ktorých som nebol pričom paradoxne ma k turistike doviedli práve psi s ktorými som chel tráviť viac plnohodnotne stráveného času.

Trénerka

Michaela Varšavíková

Fascinujuca príroda a pozoruhodné tvory žijúce v nej. Takto som vnímala život okolo seba ked som bola dieťa a to ma po celý život formovalo a stále formuje. Vyrastala som na vidieku a kontakt s tým, čo je nám najprirodzenejšie určil moje smerovanie do budúcna a rozhodla som sa pre štúdium Ekológie a ochrany biodiverzity na technickej univerzite vo Zvolene. Popri štúdiu a po ňom som pôsobila ako aktivista za práva zvierat, ochrany prírody a pod., v rámci ktorých som nadobudla rôzne zručnosti a zúčastnila sa zaujímavých akcií. Vášeň k prírode nezaprie ani moj cestovateľský spirit, pretože je naozaj čo obdivovať, kam si ísť pre zážitky a nezabudnuteľné výhľady či kultúrne skvosty sveta. Pre lepšie pochopenie prírody je podľa mňa dôležité pochopiť samého seba ako bytosť žijúcu v neustálej interakcii s prostredím. Preto pre mňa je podstatné udržať zdravý balans tela a mysle napríklad prostredníctvom jogy, meditácií a turistiky so svojimi psikmi, ktorí sú vášnivými turistami rovnako ako aj ja ????. Fenka Marry Jane, kríženec teriéra a Marley, kríženec nemeckého ovčiaka a malamuta sú so mnou cez 2 roky a spoločne sme si prešli rôznymi situáciami v rámci výchovy a výcviku, ktorými si prechádza každý psovod. Do výcvikovej školy Dogtrainer som sa dostala vďaka kamarátovi/trénerovi Branislavovi Malevičovi, pod ktorého vedením sme s Marleym získali medailu v rámci súťaže základnej poslušnosti – Dogtrainer. O rok neskôr sme sa prihlásili na medzinárodnú skúšku BH-VT, ktorú sme absolvovali na výbornú. S Marry Jane nás čaká BH-VT taktiež a Marley sa aktuálne pripravuje na IGP-1, čo zahŕňa STOPU, POSLUŠNOSŤ a OBRANU.

Chceš sa k nám pridať a trénovať
v tíme dogtrainer?

Radi ťa príjmeme medzi nás. Ozvi sa nám a dohodneme si stretnutie.