Výcvik psov

Profesionálna výchova a výcvik pre vášho psa v Bratislave a okolí

Výcvik sa často mýli s výchovou. Výchova psíka je v skratke spolužitie a nastavenie fungovania od kŕmenia, venčenia až po akceptovanie autorít vo vašej rodine, jeho svorke. Zatiaľ, čo výchova sa deje už od šteniatka alebo od prvého momentu stretnutia so psíkom, na výcvik je potrebné, aby psík dozrel mentálne aj pohybovo, a teda vedel vnímať vaše príkazy a pohybovať sa bez problémov v priestore. 

Psí výcvik je činnosť, ktorá si vyžaduje veľa opakovaní, povelov, správnych pohybov rúk, hrudníka a očného kontaktu. Povely pre psa by ste mali vravieť jasne a zreteľne. Pri správnom vedení a cvičení so psom aj doma uvidíte posun v správaní vášho psíka. 

Často dostávame otázku kedy začať cvičiť psa. Ideálne od šteniatka, avšak po absolvovaní všetkých povinných očkovaní. Na cvičák totiž môžete prísť iba so psíkom s platným očkovacím preukazom. Taktiež je dôležité, aby vaše šteniatko dozrelo z hľadiska zmyslovej vnímavosti. Potrebuje si totiž plne uvedomovať vaše gestá a intonáciu hlasu pri učení povelov. 

Nespoliehajte sa, že svoje šteniatko vycvičíte dokonale sami. Využite profesionálny výcvik psov v dogtrainer a spoločne vychytáme všetky “muchy”, ktoré by ste doma nepodchytili. 

Hover Box Element

Poslušnosť

Po absolvovaní základného výcviku bude váš pes reagovať na: privolanie, sadni, ľahni, vstaň, obraty pri nohe, chôdzu pri nohe, aport a ďalšie. Pripravte sa, začíname!

Hover Box Element

Obrana

Učíme zastrašiť útočníka a chrániť psovoda alebo jeho psa. Prehĺbime cviky, pri ktorých sa využíva ostražitosť, tvrdosť, odolnosť, nebojácnosť a ovládateľnosť psa.

Hover Box Element

Stopa

Dokonalejší čuch psa môžete využívať pri hľadaní predmetov alebo dokonca osôb v teréne. Po nájdení ich pes musí určitým spôsobom označiť. Ide o pokročilú techniku. Trúfate si?

Hover Box Element

Agility

Ideálny pre aktívnych psíkov a ich pánov alebo paničky. Doprajte svojmu psíkovi zábavu a radosť z prekonávania agility prekážok pre psov individuálne alebo v skupine.

Hover Box Element

Online výcvik poslušnosti

Či už chcete výcvik psa prehĺbiť alebo nemáte možnosť prísť na cvičák osobne, dogtrainer je tu pre vás aj online. Cvičíte u vás doma alebo v prostredí známom psíkovi.

Pripravení na zmenu s vašim psíkom?

Zaregistrujte sa alebo nás kontaktujte pre viac informácií.